ЦЕНТАР ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК

КАО СТРАНИ И НЕМАТЕРЊИ

Centar za srpski kao strani i nematernji jezik osnovan je na predlog Departmana za srpski jezik početkom 2013. godine. Potreba za osnivanjem Centra proistekla je iz činjenice da ka Nišu kao univerzitetskom i kulturnom centru gravitira veliki broj stranih državljanja, pre svega iz Grčke, Republike Bugarske i Makedonije. Osim toga, postoje i zainteresovani pojedinci koji iz različitih životnih potreba i okolnosti žele da nauče srpski jezik i dobiju adekvatan sertifikat o stečenom znanju. Uostalom, proveru znanja srpskog jezika kod stranih državljana Departman za srpski jezik obavlja praktično od svog osnivanja, imenujući odgovarajuću komisiju iz redova svojih nastavnika i saradnika. Formiranjem Centra, Filozofski fakulet u Nišu, kao i grad Niš, dobili su na izuzetnoj važnosti, budući da ovakav Centar praktično nije postojao južnije od Beograda. Odlukom dekana Filozofskog fakulteta od 12. 2. 2013. godine za upravnika Centra imenovana je doc. dr Irena Cvetković Teofilović, a za sekretara Jelena Stošić. Centar se nalazi u kabinetu br. 406.

ONLAJN

Trenutno posetilaca: 56 gostiju i nema prijavljenih članova